Me at the airport in California
Arkiverat under Mitt år som utbytesstudent lördag Aug 15, 2009
Fr.v : Lucy (kontaktperson), Rotarian (minns inte namnet) Jana (värdsyster), Jag, Sasan (klubpresident), Rotarian (minns inte namnet) och Martin Dietz (Rotarian)
Ser totalt död ut, men jag får faktiskt skylla på att jag varit på resande fot i 24 h när den bilden togs. Snart har jag varit här i 24 h också och jag har inte sagt ett ord på svenska (förutom några små saker de frågat) på 24 h. Jag hör engelska och pratar engelska hela tiden så det känns lite förrvirande att tänka på svenska haha.. Så ibland blir det att jag tänker något ord på engelska istället haha.. :)
Är jätte trött nu, klockan är 10.50 pm här. Men har inte haft något jobbigt jetlag, enbart i San Francisco
Så när jag är lite pigare och har lite mer tid så kommer det ett roligare inlägg

Hej Louise!
Du ser helt fantastisk ut! Och jag ser att Du är så nöjd med att äntligen få träffa Din värdfamilj! Vem är vem på fotot? Njut av alla underbara människor som Du kommer att möta och ha skoj! Det är Du värd efter så lång väntan för att få åka iväg! Jag hör av mig via hotmailen!Pussar/mamma
är Bill längst ute på högra sidan o cheryl brevid dig ??
gaah, allt är så overwhelming!! men gud vad bra att du kom fram ordentligt!! och vad har du för mobilnummer? mitt är 070-245-9345
Snygg trots resan :O